Zmarł Jacek Praszczyk

Autor: redakcja UMJG

30.10.2020 - 10:20

Zmarł Jacek Praszczyk

Z ogromnym żalem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o śmierci JACKA PRASZCZYKA długoletniego pracownika Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, który w administracji samorządowej pracował od początku jej istnienia.

Jako młodszy referent rozpoczął pracę w Urzędzie w 1990 roku. Niezmiennie związany ze sferą nieruchomości oraz gospodarki gruntami. Od jego decyzji i sugestii zależało bardzo wiele rozstrzygnięć w każdym aspekcie rozwoju naszego Miasta.

Musiał być zarówno kreatywny i dynamiczny w swoich decyzjach, ale też skrupulatny, szczegółowy i rozważny, bo przecież każda niedoskonałość popełniona w tej fazie decydowania o kształcie kolejnych inwestycji mogła się odłożyć ogromnymi problemami w przyszłości.

Dał się przez te wszystkie lata poznać, jako życzliwy ludziom człowiek – pryncypialny w rozstrzygnięciach, niemniej pomocny w wielu aspektach problemów, jakie musiał rozwiązywać, mając na względzie bieżące interesy mieszkańców i (z drugiej strony) perspektywiczną przyszłość całego Miasta – skomplikowanego organizmu gospodarczo-społecznego.

Choroba sprawiła, że utraciliśmy nie tylko doświadczonego pracownika, ale też wyjątkowo serdecznego Kolegę.

Jacku, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Twoim Bliskim i Przyjaciołom, a przecież tak wielu ich miałeś w gronie pracowników Urzędu, składam wyrazy głębokiego żalu

Jerzy Łużniak

Prezydent Jeleniej Góry

Galeria
Image