Bezpłatne badania USG dla dzieci!

Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze! A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne? Za rzadko lub wcale. Fundacja Ronalda McDonalda oraz Miasto Jelenia Góra zapraszają na badania USG dla dzieci z terenu Jeleniej Góry w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, które odbędą się w dniach 28-30 kwietnia 2016 r. (w godz. 9.00 - 17.45) w mobilnym ambulansie na Placu Ratuszowym.

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla wymienionej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer tel.

 


INFORMACJA

W związku z dużym zainteresowaniem udziałem w programie przyznany limit badań wraz z listą rezerwową został wyczerpany, a linia telefoniczna zamknięta. Zapraszamy do bieżącego śledzenia informacji dotyczących realizowanych programów zdrowotnych na: www.jeleniagora.pl


 

Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy, a ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja o zakończeniu zapisów zostanie podana na stronie Fundacji, na profilu Fundacji na FB www.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda oraz stronie Miasta Jelenia Góra www.jeleniagora.pl.

Lekarze będą przyjmować w Ambulansie Fundacji, który stanie przy Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Sam Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. 

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie. 

Więcej informacji na stronie www.frm.org.pl oraz na profilu Fundacji na FB www.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda.

 

Galeria: 

 

Kalendarz FB