Finał Ligi Rocka

Tegoroczny Finał LIGI ROCKA odbędzie się już po raz 20. Od 1994 roku przez Ligę przewinęło się mnóstwo rockowych zespołów, które rozsławiły imprezę na cały kraj. 

To właśnie dzięki nim i znakomitej publiczności Liga Rocka zaliczana jest do najciekawszych i liczących się w Polsce przeglądów młodych zespołów rockowych. Od lat trzyma wysoki poziom, otwarta jest na to, co dzieje się w polskim rocku i lawinowo zyskuje z roku na rok nowych odbiorców.


FINAŁ  LIGI ROCKA 2014

24.05.2014 r., godz. 15.00

Stadion Miejski ul. Lubańska, Jelenia Góra/ Cieplice

Bilety: sekretariat JCK ul. 1 Maja 60 oraz przed koncertem  w cenie 5 zł


W epoce gwałtownego rozwoju rocka, powstawania nowych trendów i tendencji przestaje już wystarczać muzyczna poprawność, dobre teksty czy sprawność techniczna. Wzrasta zapotrzebowanie, na coś nowego, odkrywczego, na coś więcej niż zwykłe łojenie. Poszukiwania w takim kierunku prowadzą zarówno sami rockmeni jak i publiczność. Zamiast szału na wylansowane gwiazdy coraz większe zainteresowanie muzycznym undergroundem i szeroko pojętą muzyką rockową można zaobserwować właśnie na Lidze Rocka. To właśnie na tej imprezie debiutowało szereg młodych zespołów, które zdobyły ogólnopolski rozgłos. Liga Rocka nie tylko pokazuje młode zespoły, ale co najważniejsze promuje i wspiera utalentowanych muzyków umożliwiając im wymianę doświadczeń i zdobycia pierwszych poważnych sukcesów w drodze do kariery.

Po serii koncertów eliminacyjnych, które odbywały się na przełomie 2013/2014,  do finałowego koncertu zakwalifikowało się 5 zespołów: Dust, Korpis Karmel, Panzerhund, No To Myk, Warbell. Jako support wystąpi grupa rockowa z Niemiec SILLYCON  X – laureaci niemieckiego przeglądu rockowego Beat Academy.

Gwiazda imprezy będzie legendarny zespół TURBO ( znani m.in. z przeboju „Dorosłe dzieci”, który to utwór przez wiele tygodni utrzymywał się na liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Do tegorocznego finału włączyły się jako Fundatorzy Nagród czołowe firmy muzyczne i dystrybutorzy sprzętu muzycznego takie jak: Roland Polska, Gitary Mayones, Music Dealer, Arcade Audio, Laboga Amplifiers, Polsound, Ess Audio,  AVT Korporacja – (wydawca Magazynu Gitarzysta/Basista, Magazynu „Gitarzysta i Magazynu „Estrada i Studio”) FX Music Group, 

Najlepszy zespół w nagrodę otrzyma sesję nagraniową w podwarszawskim studiu TR STUDIO.

Silesia Music Center udostępni wszystkim zespołom konkursowym najnowszy model zestawu perkusyjnego firmy Pearl.

Zespoły będą oceniane w pięciu kategoriach: najlepszy zespół, najlepszy gitarzysta, basista, wokalista/wokalistka przez JURY w składzie: Roman Rogowiecki, Mietek Jurecki, Wojciech Hoffmann, Tomasz Rogula.

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół TURBO uważany dziś za legendę polskiej sceny rockowej ( znani m.in. z przeboju „Dorosłe dzieci”, który to utwór przez wiele tygodni utrzymywał się swego czasu na liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia stając się przebojem wszechczasów.

Tegoroczny Finał Ligi Rocka odbędzie się pod patronatem:  

Magazyn Gitarzysta/Basista, Magazyn Perkusista, Estrada i Studio, Radiostacja Ulicznik.Net, Muzyczne Radio, TV Dami, Nowiny Jeleniogórskie, portale Info Music, Fabryka Zespołów.

Główny Organizator: 

Jeleniogórskie Centrum Kultury

 

Partnerzy : 

Miasto Jelenia Góra,

Międzyszkolny Ośrodek Sportu

Restauracja „SPHINX”

Restauracja „Blues Cafe” 

Restauracja „Sofa”

 

Galeria: 

 

Kalendarz FB