Szkolenie „Aktywne narzędzia i techniki konsultacji” 2014

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych z województwa Dolnośląskiego na dwudniowe szkolenie „Aktywne narzędzia i techniki konsultacji”.

Ideą szkoleń jest udział zarówno przedstawicieli JST jak i NGO. Zależy nam, aby przedstawiciele obu sektorów na co dzień  funkcjonowali w tych samych środowiskach lokalnych. Celem szkolenie jest wzmocnienie uczestników konsultacji i zwiększenie wiedzy i kompetencji społecznych z zakresu wykorzystywania aktywnych narzędzi konsultacji.

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu „Dolnośląska platforma dialogu i konsultacji społecznych” Projekt jest realizowany przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych (Lider) w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego (Partner).  

Podczas szkolenia podejmowane będą następujące zagadnienia:

 • Aspekty formalno-prawne przygotowanie i prowadzenie konsultacji społecznych.
 • Co to są konsultacje społeczne?
 • Jak zaplanować konsultacje społeczne?
 • Jakich błędów w konsultacjach społecznych należy unikać
 • Jak sprawić aby konsultacje były lepsze?
 • Co możemy konsultować?

oraz  

 • Aktywne metody prowadzenia konsultacji społecznych w tym m.in:
 1. Budżet obywatelski
 2. Debata publiczna
 3. Forum Lokalne
 4. Panel Obywatelki

Termin szkolenia: 17-18  kwietnia  (czwartek – piątek ) 2014r. 

Miejsce szkolenia: Hotel Fenix, - Jelenia Góra,  ul. I Maja 88

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz materiały szkoleniowe. Organizatorzy nie zapewniają noclegu, przejazdu uczestnikom szkolenia.

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do dnia 11  kwietnia 2014r. na nr 71 793 23 24 bądź na adres e-mail:katarzyna.cirog@dfop.org.pl wypełniając formularz zgłoszeniowy (w załączniku). W szkoleniu powinni wziąć udział przedstawiciele samorządu lokalnego, w szczególności osoby które zajmują się współpracą z organizacjami pozarządowymi oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na tym samym obszarze.

Załączniki:

 
 

 

Kalendarz FB