Warsztaty z Przystanią Twórczą

Przystań Twórcza – cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza zarówno dzieci z rodzicami, jak i seniorów na Warsztaty i Animacje dla rodzin z dziećmi „30. ro(c)k bez kurtyny” pod hasłem „RĘKODZIEŁO - PRL” już w najbliższą sobotę (24.08.2019r.) o godz. 13:30 do 16:00 w Parku Norweskim. Wstęp wolny.
 
Jedną z najbardziej charakterystycznych cech czasów PRL-u jest reglamentacja towarów i tym samym konieczność stania w długich kolejkach bez pewności zakupu. W związku z niedostatkiem wielu dóbr, część rzeczy robiono własnoręcznie i właśnie do tych wspomnień chcemy wrócić wraz z uczestnikami warsztatów „RĘKODZIEŁO – PRL. Zarówno dorośli, jak i dzieci podczas warsztatów będą mieli możliwość samodzielnego wykonania:
    • maskotek z barwnych skarpetek,
    • biżuterii ze znalezionych na strychu guzików, 
    • oryginalnych laleczek z drewnianych łyżek
 
Na warsztatach będzie gościł także Teatr Czerwona Walizka, ze spektaklem dla dzieci „Bazar” nawiązującym tematyką do czasów PRL-u. Wspólnie z klaunem Rufim Rafim, będzie można wykonać przypinki z własnymi hasłami oraz plecionki.
 
Warsztaty zrealizowane są w ramach Projektu 30 ro(c)k bez kurtyny/ 30 ro(c)ků bez opony, numer rejestracyjny projektu: CZ.11.2.45/0.0/16_012/0001180 o współfinansowaniu mikroprojektu ze środków budżetu państwa w ramach Programu Interreg V – A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020 Fundusz Mikroprojektów Nisa - Nysa realizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej i Kultury Jablonec oraz Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze. 
Projekt realizowany jest z okazji 30. Rocznicy upadku komunizmu, którą obchodzić będzie zarówno Polska, jak i Czechy w 2019 roku. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.
 

22.08.2019
 
Galeria: 

 

Kalendarz FB