ZTA: Cyrk Doktora Doolitle - PREMIERA

1 maja, a więc na inaugurację Biało-Czerwonego Weekendu Majowego oraz Wiosny Cieplickiej, Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza na premierę spektaklu "Cyrk Doktora Doolitle" na motywach powieści H.J. Loftinga.

W Zdrojowym Teatrze Animacji rozpoczęły się próby do spektaklu dla najmłodszej widowni. Tym razem, znana wszystkim historia o umiejącym rozmawiać ze zwierzętami doktorze Janie Dolittle, opowiedziana będzie przy pomocy „czarnego teatru’’. Dzięki specjalnemu, ultrafioletowemu światłu, niewidoczni dla publiczności aktorzy będą ożywiać lalki i przedmioty, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

 

Premiera odbędzie się 1 maja 2014 r. o godzinie 16.00 w ZTA

Reżyseria i scenografia - Libor Štoumpf Przekład – Paweł Pawlik Asystent Reżysera – Sylwester Kuper 

Obsada: Lidia Lisowicz, Dorota Fluder, Dorota Bąblińska-Korczycka, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski, Sylwester Kuper, Radosław Biniek, Tadeusz Ksiądzyna

Libor Štoumpf to twórca teatru „Ahoj” w czeskim Chrudimiu. Aktor, reżyser i autor sztuk teatralnych dla dzieci. Przez wiele lat pracował w Shwarz Theater Zurich. Znawca i popularyzator czeskich tradycji lalkarskich, założyciel jedynego w Czechach „teatrzyku na kółkach,” w którym realizuje przedstawienia pacynkowe. Twórca prywatnego muzeum czarnego teatru w Chrudimiu.

 

PREMIERA: 1 maja 2014 r. godz. 16.00

kolejne spektakle: 6,7,8,9 maja 2014 r., godz. 10.00

Bilety i rezerwacje: 512 219 907, 512 219 961

promocja@teatr.jgora.pl, scenaanimacji@teatr.jgora.pl

Zdrojowy  Teatr Animacji w Jeleniej Górze

www.teatr.jgora.pl 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Kalendarz FB