Książki na półkach.

Autor: redakcja UMJG

10.7.2020 - 9:02

Wyróżnienie za "Cztery pory roku z Duchem Gór"

Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie dla młodych czytelników, organizowane online w ramach Tygodnia Bibliotek 8 – 15 maja 2020r.

To za projekt pn. „Zasmakuj w bibliotece Ducha Gór. Z Duchem Gór przez cztery pory roku”. Był to cykl filmów z opowieściami na temat Ducha Gór, czytanymi przez lektora. Do każdej z opowieści dołączona była gra tematyczna. – Na ten pomysł wpadli nasi bibliotekarze. Chodziło o to, by nie tracić kontaktu z Czytelnikami w okresie pandemii – mówi Marcin Zawiła, dyrektor Książnicy Karkonoskiej. - Staraliśmy się ich zachęcić opowieściami o regionie.

Dodał, że pomysł został bardzo dobrze przyjęty. Opowieści czytane przez bibliotekarzy Georgię Jośko i Jana Lerchera, miały ponad 2 tysiące odsłon. – Na pewno będziemy kontynuować tę formę – dodał M. Zawiła.

– Projekt zyskał uznanie jury za swoją oryginalność i pomysłowość, która przyciągnęła dzieci, młodzież i dorosłych czytelników. Tym samym zachęciła ich do aktywnego uczestnictwa w kulturze w trudnym okresie pandemii – podkreśliła Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska, przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Wideo